חזון ודברי הועדה

ועדת חינוך | עדכון אחרון:  13/04/2016 12:48
היישוב גבעות בר חרט על דגלו את נושא החינוך ושואף לחינוך איכותי ומיטבי, מידי שנה ניצבים בפני הועדות אתגרים רבים. אנו חשים בצורך להתמקצעות בכל תחומי החינוך ושואפים תמיד להעלות את רמת השירותים הניתנים ביישוב.
 
ביישוב מערכת גנים איכותית, המערכת מבוססת על יחס אישי והתמקדות בצרכיו של כל ילד וילדה. החינוך מבוסס על למידה חוויתית עשירה של הילדים ויצירתיות ומבוססת על החינוך הקיבוצי.
 
"יובלי הנגב" הוא שמו של בית הספר היסודי ביישוב שנפתח בספטמבר 2013, שם זה נבחר ע"י התלמידים. בית הספר הוא אזורי ושייך למועצה, לומדים בו ילדים מגבעות בר,דביר, להב וכרמים. מנהלת בית הספר וצוות המורים המקצועי מובילים מסגרת חינוכית שהקו המנחה שלה הוא "חושבים עתיד,יוצרים הווה: אדם-אדמה-ידע". משמע, "אדם"- חינוך לסובלנות וכבוד הדדי,שאיפה לחזק את הקשר של הילדים עם הקהילה מתוך כבוד ושמירה על המשותף והשונה שבנינו. "אדמה"-חיבור התלמידים לטבע ולאדמה מתוך שאיפה לקיים סביבה בת קיימא, פיתוח מודעות ומחויבות אישית לשמירה על הטבע. "ידע"- בית הספר מעודד את תלמידיו לפתח את סקרנותם, להיות אנשים מעורבים ויוזמים ושוחרי דעה ודעת. בית הספר עוסק בפיתוח כלים ל"למידה פעילה" שמאופיינת במעורבות התלמידים בתהליכי הלמידה מעבר להקשבה פאסיבית.
 
ליישוב מערך חינוך חברתי קהילתי ("בלתי פורמאלי"). בתחום זה הושם דגש בשנה החולפת על העצמת בני הנוער דרך פעילויות שונות, טיולים וימי כיף, חלק מהפעילויות הן במסגרת היישוב וחלקן במסגרת המועצה . דרך פעילויות אלו, לומדים בני הנוער על מקומם בחברה, על יחסם לסובב אותם וכן על יכולתם להנהיג, ליזום ובכך להשפיע על חייהם ולבחור תוכן לשעות הפנאי שלהם.
 

פרוטוקולים